Posve jednostavna i bez ikakvih štetnih posljedica po organizam, uljna metoda čišćenja zubi pruža vam puno više no što se to može očekivati od oralne njege. Ako osjećate da s vašim zdravljem nešto nije u redu, da ste slabi ili imate kožne bolesti, tada je lako moguće da vaš organizam pati zbog nakupljenih toksina.
Ova metoda je odličan način liječenja tog problema. Osim što ćete ponovo uspostaviti dobro zdravlje, očuvat ćete i snagu vaših zubi.
Kod ove metode iznimno je bitno koristiti nerafinirana biljna ulja ili ulja orašida poput suncokretovog, kokosovog, maslinovog ili ulje badema. Navedena ulja možemo pronaći u gotovo svakoj trgovini po relativno pristupačnim cijenama i koriste se u maloj količini zbog čega čak i svakodnevna higijena usne šupljine ovim postupkom, neće predstavljati problem za vaš budžet. S obzirom na to da je postupak u potpunosti siguran, mućkanje ulja možete provoditi koliko dugo želite i koliko često želite.
Najbolje je ujutro natašte ili/i kroz dan prije obroka po dvadesetak minuta. Uzmite minimalno malu žličicu ili maksimalno veliku žlicu i mućkajte ulje u ustima. Ovim postupkom ulje izvlači štetne mikroorganizme i toksine iz vaše krvi kroz sluznicu usne šupljine. Stoga je važno da ulje ne progutate, već ispljune, tako da, toksine koje je ulje izvuklo, ne vratite nazad u organizam.
Ulje koje ispljunete trebalo bi biti rijetko i bijelo. Ukoliko je i dalje gusto i žućkaste boje, niste ga dovoljno dugo mućkali u ustima i tada je poželjno postupak ponoviti. Po završetku, nakon što ispljunete ulje, usta temeljito vodom isperite, a zube možete istrljati četkicom za zube.
Terapija uljem pokazala se uspješnom u liječenju zubobolje, glavobolje, bronhitisa, krvnih bolesti, kožnih bolesti poput ekcema, nedostatka energije tj. čestog umora, crijevnih bolesti, bolesti bubrega, jetre itd. za osobe koje pate od paradentoza također je preporučljivo isprobati ovu metodu. Pokazalo se da može smanjiti, pa čak i spriječiti krvarenje desni. Ova terapija također može djelovati preventivno tako da spriječi nastanak opasnih upala u organizmu.
Foto: Dmitrijs Dmitrijevs/Shutterstock
Odgovori