Kako bi bili sigurni da svoje lice njegujete pravilno, važno je da koristite noćnu kremu, te da nikada ne izostavite noćnu njegu lica. Njega lica danju i noću se razlikuje, zbog kože koja ima različitu funkciju kroz dan, te različitu funkciju kroz noć. Za vrijeme noćnih sati organizam usporava rad većine tjelesnih funkcija, te se odmara, a koža ubrzano i intenzivno radi.
Pa tako koža noću dokazano bolje prima aktivne sastojke koji su joj potrebni. To je tako jer je danju koža izložena UV zračenju koje smanjuje učinkovitost aktivnih sastojaka. Za noćnu njegu lica najbolje je koristiti njegu baziranu na biljnim uljima, jer se mineralna ulja ne upijaju u kožu.
Melatonin je hormon koji se proizvodi noću, a za vrijeme sunčeve svjetlosti taj hormon staje s proizvodnjom. Melatonin je bitan za proizvodnju ženskih spolnih hormona, koji određuju početka i kraj menstruacije, početak menopauze… Nivo melatonina može biti i povezan sa starenjem. Melatonin neutralizira oštećenja koja su nastala zbog UV zraka, a ima i važnu ulogu u poticanju obnavljanja kože.
Ako imate manjak melatonina, to ćete lako primijetiti po upalnim procesima na koži, sivom tenu i tamnim podočnjacima. Kako bi izbjegli manjak melatonina, savjetuje se da zamračite prostoriju u kojoj spavate.
Temperatura kože je za vrijeme noćnih sati blago povišena, što je odlično za aktivne sastojke koji se nalaze u proizvodima za njegu lica. Zbog povišene temperature kože, proizvodi mogu dublje prodrijeti u slojeve kože, zbog čega će automatski bolje djelovati.
Jednom ili dva puta na tjedan koži je potreban piling kako bi se uklonile sve mrtve čestice s lica, te kako bi njega mogla prodrijeti dublje u kožu.
Noću se koža puno intenzivnije i brže obnavlja, a regeneracija kože je dvostruko veća. Noću se na koži popravljaju oštećenja na koži koja su nastala tijekom dana, zato se pobrinite da noćna krema koju koristite sadrži aktivne sastojke koji potiču obnavljanje.
Foto: Karramba Production/Shutterstock
Odgovori